• Nie chodzi nawet o ryzyko - mówi dr Watoła. To bowiem jest niższe niż w przypadku pracy z chorymi na koronawirusa. - Przy stwierdzaniu zgonu nie ma zbyt dużo czynności do wykonania. Zmarły nie oddycha, nie kaszle, raczej nie wydziela płynów, tak więc maseczka, gogle, kombinezon to wystarczająca ochrona, zwłaszcza jeśli na miejscu nie ma innych chorych. Później dopiero, po przebraniu się i z dala od miejsca zgonu, sporządza się protokoły i wypełnia dokumenty - wyjaśnia nasz rozmówca.własnie robię kurs weekandowy przez internet na koronera,byłem programistą ale teraz chdnije w branży więc szybko się przebranżowię podobno dostajesz premie od jednego potwierdzonego zgona na korone. Kiedy lekarze zaczną nirmalnie pracować a nie kręcić nosem i wybierać, co im się podoba. Dlaczego nie pracują w przychodniach w niedzielę i święta, jak inni w mało ważnych branżach? A tak naprawdę, to mało mogą w przypadku poważnych chorób, nie powinno im się tyle płacić. Jedynie chirurg może zrobić coś konkretnego, reszta przepusuje leki wynalezione przez naukowców, które i tak często nie wyleczą z ciężkiej choroby

  koroner

  Jak wynika z informacji przedstawionej przez warszawską OIL, koronerowi przysługują dodatkowe pieniądze na środki ochrony. To 250 zł to ryczałtowego zwrotu wypłacanego za zakup jednorazowego zestawu środków ochrony indywidualnej użytego przy wykonywaniu zadań. Lekarz otrzyma też zwrot rzeczywistych kosztów dojazdu do miejsca wezwania.750 zł za zgon to mało. To qwy jedne. 10 minut roboty z wypisaniem karty zgonu a oni chcą więcej. Dzicz. Niech tylko jeden się trafi na dwa dni to ma taką ciota ponad 10 tys zł. Pracuje w Policji jriminalnej niekiedy mam w ciągu klimatyzacja Nadarzyn    miesiąca na grupie kilka zginow. Oględziny technik potem styks przesłuchanie rodziny i nie mam za to żadnego dodatku a niekiedy trup to świeżo ka a często śmierdzący. Tutaj przyjeżdża stwierdza zgon wypusyje kartę i 750 zł. Gnoje się wykształcili za nasze pieniądze i jeszcze narzekają na 10 tys zl


  votre commentaire
 • Wojewoda mazowiecki szuka lekarzy, którzy podejmą się stwierdzać zgony osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem albo zakażonych tym wirusem, do których doszło poza szpitalem.738 zł za stwierdzenie zgonu - tyle oferowane jest lekarzom i lekarzom dentystom za jednorazowe stwierdzenie zgonu oraz sporządzenie karty zgonu osoby podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Za pozostawanie w gotowości do wezwania lekarz otrzymuje 49 zł.

  Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł za pośrednictwem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie poszukuje gotowych podjąć się takiego zadania.

  - Jak widać, nie są to powalające kwoty - zwraca uwagę w rozmowie z money.pl dr Piotr Watoła, przewodniczący małopolskiego OZZL.Urząd wojewody mazowieckiego nie podaje, ilu koronerów szuka. "W związku z tym, że zgony z podejrzeniem zarażenia Covid19 poza szpitalami występują rzadko, powołanie lekarzy i lekarzy dentystów do stwierdzania zgonów będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

  stwierdzenie

  - Wbrew pozorom przypadków, w których specjalnie wzywany byłby lekarz do stwierdzenia zgonu, nie jest tak wiele. Do większość dochodzi w szpitalach i szczęśliwie liczba zgonów z powodu koronawirusa w Polsce wciąż pozostaje ograniczona. Dlatego też lekarze, którzy pracują, niechętnie decydują się podjąć takich zleceń. Wymaga to bowiem dyspozycyjności, a wynagrodzenie nie zachęca - wyjaśnia dr Watoła. Koroner musi bowiem podjąć postępowanie nie później niż w ciągu 4 godzin od chwili przyjęcia wezwania.


  votre commentaire
 • No to może urzędnikom skarbówki CBA powinno wysyłać pismo, żeby nie brali łapówek. Przecież nie biorą, a to będzie tylko takie pismo behawioralne.Pierniczenie o ekologii, wycinaniu lasów, chrońmy ludzie naszą planetę itd. A potem pisma do wszystkich czy trzeba czy nie. Książeczki regulaminów z banku, które zdecydowana większość i tak wyrzuca bo wzrok można stracić i zdrowe zmysły. Już dawno jest możliwość drogi elektronicznej ale i tak sporo instytucji wysyła niepotrzebne stosy papieru listem nie poleconym. Tu o ekologię nie dba nikt. Rozumiem, że wysyłane pisma zostały rozesłane do podatników za darmo. To znaczy, że psychiczne znęcanie się nad przedsiębiorcami nic nie kosztowało system fiskalny w Polsce...... . Nękać i karać to jedyna rzecz jaką potrafią robić urzędy skarbowe w Polsce. Traktują nas jak dojne krowy, nie dając w zamian nic oprócz pogardy. Wyręczamy ich w pracach, które powinni ONI wykonać. Patrz ; . Za chwilę więcej czasu będę spędzał nad sprawdzaniem kontrahentów. Wyć się chce. To jest to państwo przyjazne przedsiębiorcy ?


  votre commentaire
 •  w tym rzecz, że ci wszyscy zwolennicy absolutengo dostępu do broni nie chcą się nigdzie zapisywać, ani niczego uczyć, bo to przekracza ich możliwości inteletulane i fizyczne. Oni chcą mieć "klamkę, giwerę, spluwę" i co tam jeszcze w jakimś filmie usłyszeli i gdy ktoś na nich krzywo popatrzy to wyciągają broń, przykładają drugiemu do głowy czy brzucha i mówią "i co teraz powiesz frajerze, co tak na mnie patrzysz?!". Są bowiem za głupi, żeby zrozumieć, że ten drugi na podstawie tego samego prawa też będzie miał broń i też ją wyciągnie i mamy masakre. Znam sytuację, gdzie co najmniej kilkanaście budynków powstało w latach osiemdziesiatych i dziewięćdziesiatych na podstawie pozwolenia na budowę ale za sprawą niezyjącego już "inspektora nadzoru" budynków swych nie oddało do uzytkowania . Człowiek ten "robił" za kierownika budowy , pozwalał na znaczne odejście od projektu bez zmian w projekcie itp. . Dzisiaj w tych budynkach mieszkaja ludzie (nie wiem na jakiej podstawie ich tam zameldowano) ale budynków nie mozna oddać do użytkowania bo właścicieli, dzisiaj emerytów, nie stać na przeprowadzenie procedury. Jak mi się wydaje to nie tylko należy wykonać nową kompletną dokumentację ale budynek musi spełniać obezne normy oceplenia a to często kolejne dziesiatki tysięcy. Przypadki , o których piszę dotyczą bardzo solidnych budynków i bezpiecznych oraz zgodnych z miejscowym planem zagospodarowania . rozbierać te domy bo właścicdiele nie mają kasy? Nonsens. To chyba jedna z niewielu mądrych rzeczy, które PIS zamierza zrobić. Czy zrobi? Nie bardzo wierzę. Gdyby to była sprawa polityczna i ustrojowa to obecny rząd potrafi w ciagu jednej nocy przyjąć ustawę w Sejmie a w ciągu kolejnej w Senacie a nad ranem Prezydent zloży swój podpis. Życzę aby biedni właściciele takich domów wreszcie przestali bac się inspektorów budowlanych i tym samym bezdomności. Tu miałą rację Pani Ogórek w kampanii prezydenckiej:"całe prawo do kosza i wprowadzić tylko niezbędne" - wałśnie ukończyłem wymianę pieca na gazowy podaję procedurę:

  1. Mapa do celów projektowch - 550zł

  2. Projekt i wniosek na pozwolenie na budowę - 800zł

  3. Decyzja - pozwolenie na budowę i jej uprawomocnienie. Dziennik bodowy ok. 20zł

  4. Wykonanie wymiany pieca ze zbiornikiem 2700l - ok. 16000zł (piec Junkers 24kW) - 2 dni roboty

  5. Inwentaryzacja geodezyjna zbiornika 550zł

  6. Badanie UDT 238zł

  7. Protokoł kominiarski 150zł

  8. Zgłoszenie do PNB o użytkowaniau.

   

  KONIEC - fajnie co? Papierologia ok. 6 miesięcy najkrócej jak się da - robiłem tak szybko jak się da.

  2 dni roboty i pół roku papierologii - gdzie tu sens

  Lubię to! · Odpowiedz · 8 godz.


  votre commentaire
 • po prostu zaskarbi poparcie setek tysięcy rodzin, w większości tych których domy powstały w czasach "słusznie minonych" gdy z papierologią było bardzo swobodnie, że się tak wyrażę.

  Obiektywnie rzecz biorąc takie przepisy są potrzebne. Nawet morderstwo się przedawnia, a samowola budowlana jest niczym zbrodnia przeciw ludzkości - nigdy nie ulega przedawnieniu. Mało tego! Za tą zbrodnię można ścigać wyłącznie tego kto ją popełni, natomiast w przypadku samowoli budowlanej ścigani są także spadkobiercy inni następcy tego kto popełnił samowolę. To dopiero absurd. Możesz http://naprawa-kanalizacji.pl    dostać 50 tys zł grzywny za coś co 50 lat temu zrobił twój dziadek. Te przepisy są sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka. Uprzejmie informuję, że np. w USA (kraju wolności, gdzie można zastrzelić osobę która wtargnęła na cudzą nieruchomość, ale też i pójść do więzienia, jeśli włamywacz potknął się na leżącej butelce), są znacznie bardziej rygorystyczne przepisy budowlane niż w Polsce. I nie chodzi o żadne termomodernizacje, ale m.in. o wtrzymałość konstrukcji budowlanych, bezpieczeństwo instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych, odległości budynku i ogrodzenia od sąsiada i dróg itp. itd.Nie wiem jakie jest prawo budowlane w USA , ale widzę jak są zdudowane ich domy w relacjach po przejściu huraganów i programach o remntach na Discovery itp. U nas nawet psią budę stawia się solidniejszą ! Stelaż z łat co 60cm obity kartongipsem w środku wata i kable położone luzem a pod podłogą rurki ... 

  W PL papirologia zajmuje ok. 50% czasu budowy domu. Warunki zabudowy, projekt, pozwolanie na budowę, dziennik budowy, tablica, 6-9 miesięcy na papiery do gazu (robota zajęła 3 godz. ), osobne pozwolenie na budowę przyłącza gazowego do domu, prtzyłącza wone i kanalizacyjne - uzgodnienia, projekt, zgłoszenia, inwentaryzacje, dzierżawa gruntu z rurką pod drogą (chociaz moja instalacjha zaczyna się od licznika) i wiele innych. Paranoja. 


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique