• zdjęcie

  Znaczy, uwaza Pan ze obecnie kasjerzy w Biedronce musza wstydzic sie swego zajecia?… Dziecko widzi kase Biedronki na codzien. Jaki sens ma urzadzanie lekcji w kasie Biedronki? Jaki sens ma pokazywanei ze tatus zajmuje sie przekladaniem papierow z lewej strony biurka na prawa? Nawet jezeli ma to gleboki, urzedowy sens?Nawet organizacje dobroczynne nie biora darowanych komputerow ponizej pewnego standardu. I ten standard jest dosyc wysoki. Niech Pan poproboje zagrac najnowsza gre na 5 letnim komputerze.

  Ja musialem wymienic smartfon Droid-1 na Droid-4. Bynajmniej nie dlatego ze mam za duzo pieneidzy. Kolejne uaktualnienia systemu poeracyjnego i aplikacji spowodowaly ze stary telefon zreobil sie nei do uzycia.„Niech Pan sproboje kogos zachecic do fotografii cyfrowej dalac mu aparat 2 megapikslowy.”

  Jaka jest rozdzielczość ekranu komputera – w pikselach – na ekranie którego w 90% wypadków ogląda pan swoje zdjęcia?

  Kiedy ostatni raz:

  1/ wydrukował pan zdjęcie?

  2/ wykorzystał pan tylko 1/4 czy 1/8 powierzchni zdjęcia, powiększając właśnie ten mały fragment obrazu do rozmiaru ekranu?

  Ja z zasady ODMAWIAM rozmowy o pikselach. Po prostu odmawiam ZANIM osoba, która chce ze mną rozmawiać o aparatach fotograficznych nie opanuje tematów:

  1/ „jasność obiektywu”

  2/ „obiekt najcześciej fotografowany (rodzaj, wielkość, odległość, nieruchomość)”

  3/ „ilość światła najczęściej nam dostępna”

  4/ „gdzie w nazwie urządzenia „smartfon” lub „tablet” znajdują się słowa „aparat fotograficzny”?

  Według zgodnej opinii znajomych, rodziny oraz zawodowego fotografika maje najlepsze od lat zdjęcie udało mi torby się wykonać aparatem Sony MVC-FD75. Zero trzy dziesiąte megapiksela. Nośnik pamieci – dyskietka 3.5″. Bo nie żadne piksele są ważne tylko zupełnie co innego.

  Niech Pan sproboje kogos zachecic do fotografii cyfrowej dalac mu aparat 2 megapikslowy.

  Neistety, technologia idzie naprzod szybko, przedmioty staja sie przestarzale, i co gorsza – nieuzyteczne. Nie ma to nic wspolnego ze szpanowaniem.

  No, moze wyjawszy niektorych entuzjastow firmy Apple ktorzy musza miec najnowsze modele, nawet jezeli poprzedni model jest calkiem uzyteczny. Ale to nei jest „szpanowanie”. To jest „social status”

  Lekcje „w realu” maja miec jakis cel. Poznawczy i motywacyjny. Watpie czy poznawcze i motywacyjne bedzie pokazanie dziecku ze tatus siedzi 8 godzin za biurkiem dlubiac w nosie.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :