• samowola

  po prostu zaskarbi poparcie setek tysięcy rodzin, w większości tych których domy powstały w czasach "słusznie minonych" gdy z papierologią było bardzo swobodnie, że się tak wyrażę.

  Obiektywnie rzecz biorąc takie przepisy są potrzebne. Nawet morderstwo się przedawnia, a samowola budowlana jest niczym zbrodnia przeciw ludzkości - nigdy nie ulega przedawnieniu. Mało tego! Za tą zbrodnię można ścigać wyłącznie tego kto ją popełni, natomiast w przypadku samowoli budowlanej ścigani są także spadkobiercy inni następcy tego kto popełnił samowolę. To dopiero absurd. Możesz http://naprawa-kanalizacji.pl    dostać 50 tys zł grzywny za coś co 50 lat temu zrobił twój dziadek. Te przepisy są sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka. Uprzejmie informuję, że np. w USA (kraju wolności, gdzie można zastrzelić osobę która wtargnęła na cudzą nieruchomość, ale też i pójść do więzienia, jeśli włamywacz potknął się na leżącej butelce), są znacznie bardziej rygorystyczne przepisy budowlane niż w Polsce. I nie chodzi o żadne termomodernizacje, ale m.in. o wtrzymałość konstrukcji budowlanych, bezpieczeństwo instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych, odległości budynku i ogrodzenia od sąsiada i dróg itp. itd.Nie wiem jakie jest prawo budowlane w USA , ale widzę jak są zdudowane ich domy w relacjach po przejściu huraganów i programach o remntach na Discovery itp. U nas nawet psią budę stawia się solidniejszą ! Stelaż z łat co 60cm obity kartongipsem w środku wata i kable położone luzem a pod podłogą rurki ... 

  W PL papirologia zajmuje ok. 50% czasu budowy domu. Warunki zabudowy, projekt, pozwolanie na budowę, dziennik budowy, tablica, 6-9 miesięcy na papiery do gazu (robota zajęła 3 godz. ), osobne pozwolenie na budowę przyłącza gazowego do domu, prtzyłącza wone i kanalizacyjne - uzgodnienia, projekt, zgłoszenia, inwentaryzacje, dzierżawa gruntu z rurką pod drogą (chociaz moja instalacjha zaczyna się od licznika) i wiele innych. Paranoja. 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :