• ocieplenie

  Global warming to jest temat zastepczy dla europejskiej lewicy. Od 15 lat temperatura sie nie zmienia na przkor wieszczom "gobal warning". Europa nie martwi sie ze jest w gospodarczej stagnacji i miliony ludzi nie ma pracy, ale przyszly watpliwy wzrost temperatury o 2 stopnie to jest cos strasznego. Te 1.5 stopnia od czasow poczatkow 18 wieku tez jest watpliwe. Jako inzynier metrologi zawsze sie zastanawiam jak eksperci global warming zmierzyli ta 18 wieku swiatowa srednia temperature. Ciekawy jestem ile to stacji pomiaru temperatury bylo wtedy w Rosji, Chinach czy w calej Afryce, ze oni to tak dokladnie zmierzyli i to uzywajac termometrow rteciowych lub alkoholowych. 

  Znalezione obrazy dla zapytania grenlandia

  Jednym slowem dla mnie jako inzyniera to wszystko jakos dziwnie wyglada. Dlaczego nikt nie mówi, że cały świat może się zgodzić, że trzeba coś zrobić, ale przecież nie mamy bladego pojęcia co? Dwutlenek węgla to tylko jeden kamyczek w układance, której absolutnie nie rozumiemy. Wiedza o klimacie jest zerowa. Na przykład - analizując złożony układ ograniczony przestrzennie należy jak najdokładniej znać warunki na brzegach tego obszaru, a jednym z tych brzegów, w przypadku klimatu na kuli ziemskiej, są dna oceanów. Nie stacje meteo na statkach, bo woda i powietrze z punktu widzenia fizyki to są płyny i trzeba je rozpatrywać jako jeden system. Niestety, wszystko wskazuje na to, że walka z globalnym ociepleniem opiera się nie na wiedzy ludzi o klimacie, a na ich wiedzy o finansach. 

  Jak to sie mowi w Ameryce: jesli nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o pieniadze. Jednym slowem raz stworzone lobby "global warming" bedzie gonilo po wiecej pieniedzy. 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :